Skip to Content Contact Us

הצהרת נגישות והסדרי נגישות

לשכת עורכי הדין בישראל וועד מחוז מרכז (להלן: "הלשכה") פועלת רבות במטרה להנגיש את הארגון ואת שירות שלנו לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה לקדם שוויון זכויות ושקיפות כלפי ציבור אנשים עם מוגבלות. 

כחלק מפעולות ההנגשה, פעלנו להנגיש את המקום בו ניתן השירות, לרבות אתר האינטרנט שלנו, יידוע העובדים בדבר איסור אפליה, הדרכה במתן שירות נגיש ועוד.

מהות אתר אינטרנט נגיש

אתר אינטרנט נגיש הינו אתר המאפשר לציבור הגולשים עם מוגבלות, לגלוש באותה רמת יעילות והנאה כגולשים אחרים, תוך שימוש ביכולות המערכת עליה הוא פועל ובאמצעות טכנולוגיות מסייעות לנגישות.

נגישות באינטרנט 

התאמות הנגישות באתר הלשכה בוצעו בהתאם לסימן ג' שירותי האינטרנט בתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות) התשע"ג 2013, לתקן הישראלי ת"י 5568 "קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט" המבוסס על הנחיות WCAG-Web Content Accessibility Guidelines 2.0  לרמהAA  ובכפוף לשינויים וההתאמות שבוצעו במסמך התקן הישראלי.

תקינה

באתר אינטרנט שלנו נתמך על ידי הדפדפנים הנפוצים כגון Edge, Chrome  בגרסתם העדכנית ביותר.

האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.

הגדלת התצוגה באתר

גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה באתר, יכולים לעשות זאת באמצעות לחיצה בו זמנית על המקשים "Ctrl" ו "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים הללו תגדיל את התצוגה, על מנת להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים  "Ctrl" ו "-" (קונטרול ומינוס).

הפעלת האתר באמצעות מקלדת

גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקש "Tab"  תעביר בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה בו זמנית על המקשים "Shift" + "Tab"  (שיפט וטאב) תחזיר את הסמן לקישור הקודם. לחיצה על מקש "Enter" תפעיל את הקישור המסומן.

תמיכה בטכנולוגיות מסייעות 

אתר הלשכה הינו אתר נגיש המותאם לשימוש אנשים עם מוגבלות, לרבות לאנשים עם מוגבלות ראייה או עיוורים ומאפשר תמיכה בתוכנת קריאת מסך. לשם קבלת חווית גלישה מיטבית עם תוכנת הקראת מסך, אנו ממליצים לעשות שימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.

הסדרי נגישות בארגון

הלשכה מספקת שרותי הדרכה ומכירה באמצעות משרדיה בבית הפרקליט ובשלוחות השונות.

שלוחת בית הפרקליט כתובת טלפונים דוא"ל איש/ת קשר
ראשון לציון – בית הפרקליט הראשי תרמ"ב 7, ראשון לציון 03-7759501/6 [email protected] שושי עזרי
שלוחת פתח תקווה תוצרת הארץ 3, בסר סיטי, בניין Y, קומה 3, פתח תקווה 03-6588178 [email protected] שני טאובר
שלוחת מודיעין דם המכבים 38, בניין דונה 1, קומה 2, מודיעין 03-7759500 [email protected]
שלוחת רעננה התדהר 5, מגדל A TOWER, קומה 10, רעננה 09-8349196 [email protected] הדר בוהארון

משרדי הלשכה הינם גדולים ומרווחים, המפתנים והמעברים נגישים, קיימים שרותי נכים, אמצעי עזר לאנשים עם מוגבלות בשמיעה/חרשים, ראייה/עיוורים וכו', כמו כן מותרת כניסה לחיות שירות המיועדות לסייע לאנשים עם מוגבלות.

לרשות לקוחותינו המגיעים ברכב נכים, קיימות חניות נגישות מוסדרות ברחבת החניה הסמוכה לשלוחות השונות, הונגשו דרכי הגישה, מהחניה למבנה בו ניתן השרות.

צוות עובדי הלשכה לרבות צוות ההנהלה, אנשי ההדרכה ונותני השירות, הודרכו בנושאי איסור אפליה ומתן שירות נגיש. 

חודדו קודי השירות שלנו לרבות סיוע לאנשים עם מוגבלות בליווי והכוונה, הסתייעות במלווה ובכלבי נחייה, פטור מתור ועוד. בנוסף הנגשנו את המוקד הטלפוני שלנו, בוצעו התאמות נגישות בדרכי התקשרות חלופיות לטלפון (דוא"ל, מסרונים) ועוד.  

פרטי הסניפים והתאמות הנגישות הקיימים בסניף

שם הסניף/לשכה עיר שילוט והכוונה ריהוט נגיש מערכת שמע שירותי נכים מעלית כניסה נגישה חניית נכים
בית הפרקליט ראשל"צ  ראשון לציון כן כן כן כן כן כן כן
שלוחת בית הפרקליט פתח-תקווה פתח תקווה כן כן כן כן כן כן כן
שלוחת בית הפרקליט רעננה רעננה כן כן כן כן כן כן כן
שלוחת בית הפרקליט מודיעין מודיעין כן כן כן כן כן כן כן

רכז נגישות

כחלק מפעולות ההנגשה, מינתה הלשכה רכזת נגישות אליה ניתן לפנות בכל שאלה בנושא הנגשת השירות. 

יחד עם זאת, במידה ומצאתם באתר האינטרנט שלנו מידע שאינו נגיש לרבות תמונות, מסמכים, טבלאות מצגות וכו' ו/או במידה וברצונכם לקבל מידע ו/או עזרה, הנכם מוזמנים לפנות אל ממונה הנגישות שלנו לפי הפרטים הבאים: עו"ד אליאן בוכניק-וידל , טלפון : 03-7759504, אימייל : [email protected].

יודגש כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל תכני האתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים.  

אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר והסביבה כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בהם עבור כלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

נשמח לקבל פניות לקבלת מידע ו/או הצעות שיפור על מנת לשפר את השירות ללקוחותינו בטלפון: 03-7759501. או באמצעות דף צור קשר באתר.

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה ביום: 04/07/2023

 

לוח אירועים
Back top top דילוג לתוכן